עוזר המנהל

 כלים לאימון ניהולי, עסקי ולאימון לקריירה

 

עוזר המנהל

פרק זה מתייחס לשלושה תחומי אימון שונים שזיקה הדוקה ביניהם. מדובר באימון לקריירה, אימון ניהולי ואימון עסקי.

 

שנינו יצרנו את הקריירות המגוונות שלנו ובנינו לחוד ויחדיו, עסקי אימון מצליחים. בילינו שנים לא מעטות בתחום הניהול ואנחנו אמונים על גישות של הדרכה וייעוץ ארגוני. עשינו מאמץ רב - חרף ידיעתנו שלא ניתן בכל מקרה ליצור הבדלה מוחלטת - שהכלים שמופיעים בפרק זה יהיה אימוניים ברוחם וביישומם ולא פיתוחים של ייעוץ ארגוני.

 

חלק מן הכלים, בעיקר אלו מתחום השיווק לענפיו, עשויים לתבוע מעורבות וליווי של בעלי מקצוע מומחים מתחומים אלה. בפרק זה, כמו בפרקים אחרים, נדגיש כי כנושא אתי ומעשי, המאמן חייב להכיר את גבולותיו ומגבלותיו והסתייעות בבעלי מקצוע משלימים תייצר יתרון למתאמנים ולמאמנים.

 

בהשוואה לכלים אימוניים רבים, המושתתים על דיאלוג הכרחי בין מאמן למתאמן, הרי שחלק ניכר מן הכלים שבפרק זה, מאפשרים אימון עצמי למחפש הקריירה, למנהל החדש ולזה החפץ לקדם את עצמו ולבעל העסק התר אחר הצלחות והתקדמות. כלים אלו נהדרים למשימות בית וליצירת הנעה לפעולה ולשינוי.

 

בפרק זה ישנם כלים רבים המתאימים לשלושת תחומי האימון שהגדרנו. השימוש בכלים המוצגים בפרק זה נתון לבחירתכם היצירתית ואין כלל המחייב להישאר בתחום אימוני מוגדר. תמצאו כי כלים להגדרת קריירה עשויים לסייע באימון ניהולי ואילו כלים ניהוליים יכולים לקדם אימון עסקי. מומלץ לעשות שימוש גם בכלים הנמצאים בפרקים אחרים בספר.

 

לרכישת "עוזר המנהל" בפורמט דיגיטלי הכולל אפשרות להדפסת הכלים במדפסת הביתית ולעיון בכלים לדוגמה – לחץ כאן

 

לרכישת "עוזר המנהל" בפורמט דפוס בגודל A4 לשימוש נוח בתהליכי אימון – לחץ כאן ושלח בקשתך
(הדפסת הספר בעותק אישי בתוספת של 65 ש"ח)