עוזר מאושר

 כלים לאימון לאושר ושימוש באושר לאימונים

 

עוזר מאושר

מרבית בני האדם נוטים לייחס אושר לסיטואציות חיצוניות המביאות עמהן משב רוח חיובי לחיים – אירועים משמחים, הפתעות מיטיבות, הצלחה ועוד. זה נכון שכל אלו מעלים חיוך גדול על הפנים ותחושה של נחת. אלא שהם זמניים ובחלוף הרגע אנו עוברים למצב המתנה עד לאירוע המשמח הבא. אושר הוא מצב תודעתי, וככזה אינו תלוי בגורמים חיצוניים. תודעה זו אינה ניתנת לנו במתנה. היא איננה נחלתם של אנשים ש"נגעו באור", אלא מושגת בעבודה ובתרגול. ברגע שנגענו באושר, תמיד נוכל לחזור אליו, כי הכרנו את טעמו, ניחוחו ידוע לנו, והמגע בו הוא בלתי נשכח.

 

מעטים המקרים בהם אנו מגדירים אושר כמטרה אימונית בלעדית. לרוב נושא תודעת האושר משתלב באימונים שמטרתם היא אחרת. פעמים רבות אנו מצויים בתהליך אימוני בו נוכל לזהות כי למתאמן ישנה תודעת סבל, הבאה לידי ביטוי בקיטורים רבים, בביקורת עצמית וסביבתית גבוהה, בשיפוטיות אינסופית, במחשבות שליליות אוטומטיות ובקיומו של סט אמונות מגבילות ובקיצור - תודעה "שחורה" על החיים. במצבים כאלה המתאמן אינו מסוגל להתקדם ולא משנה מה תהיה מטרת האימון. בדיוק במקומות אלה נכנסים כלי האימון לאושר. אימון לאושר עומד בזכות עצמו ומשתלב גם בכל אימון אחר. תודעת האושר חיונית כדי לקדם מתאמנים בחייהם האישיים, בתחומי העיסוק והקריירה שלהם, בחיי הזוגיות, במעגלי החברים ובהתפתחותם האישית. היא גם ניזונה, מתעצמת ומתגברת מכל תחום חיים מספק ומוגשם.

 

מחקרי אושר רחבי היקף בעולם הוכיחו כי אנשים מאושרים – בריאים יותר ותוחלת החיים שלהם ארוכה יותר, מצליחים יותר, מרוויחים יותר, ישנים טוב יותר בלילה וערניים יותר ביום, בעלי יכולת יצירתית גבוהה יותר וגם מעגל החברים שלהם גדול. אנשים אוהבים לשהות במחיצתם של אנשים מאושרים. למעשה איכות החיים משתפרת בצורה יוצאת דופן והכול נעשה קל יותר.

 

אימון לאושר מדגיש את האושר לא רק כהוויה אלא בעיקר כאחריות אישית ועשייה אישית. הוא מדגיש כי לכל אדם יש את היכולת להרבות את אושרו העצמי על ידי בחירה, קבלת החלטה ופעולה. אימון לאושר מחדד את ההבנה כי האושר אינו "משהו" הנמצא אי שם בעתיד, תלוי ומותנה בנסיבות חיים ובאנשים אחרים – אלא הוא קונקרטי, מדיד, בר השגה ועל ידי פעולה אישית מזריק אנרגיה ועשייה לחיי המתאמן.

 

הכלים המוגשים בפרק זה :

  • מאבחנים מידת אושר או רמת שביעות רצון אישית.
  • מציגים התנהלויות והתנהגויות זוללות אנרגיה ומדכאות אושר .
  • מגישים מגוון רחב של אסטרטגיות ליצירת אושר אישי.

 

לרכישת "עוזר מאושר" בפורמט דיגיטלי הכולל אפשרות להדפסת הכלים במדפסת הביתית ולעיון בכלים לדוגמה – לחץ כאן

 

לרכישת "עוזר מאושר" בפורמט דפוס בגודל A4 לשימוש נוח בתהליכי אימון – לחץ כאן ושלח בקשתך

(הדפסת הספר בעותק אישי בתוספת של 65 ש"ח)