על עוזר המאמן

 

mushorly

ציבור המאמנים, אלו אשר מתייחסים לעיסוק שלנו כאל מקצוע אמתי, למדו אימון בצורה מסודרת, בבית ספר מוכר, במסלול לימודים רב שעות המלווה באימון אישי ובסופרוויז'ן. מאמנים אלו רכשו מתודולוגיה מוסדרת וכלים אימוניים שאותם הם בוחנים, משפרים ומטייבים במשך השנים בלימוד עצמי ובהכשרות מקצועיות.

עם זאת, עדיין קיים צורך לספר עוזר המאמן שהוא למעשה "ארגז כלים" שבו מוגשים במקובץ ובזיקה ישירה - למאמן, ולהדיוט שמגלה בכך עניין, מגוון רב של כלים בגישות העשייה וההוויה, בתחומי האימון השונים. מדוע?

 

כי לכולנו יש נטייה להמשיך ולדבוק באותם כלים ש"פועלים", אלו שאיתם אנו חשים בנוח ולרובנו חסרה התשוקה ואולי הסקרנות והזמן, לתור אחר כלים שעשויים להיות טובים יותר. אבל אנו גם מכירים את הכמיהה לאותו כלי אימוני שבעזרתו האימון היה נע קדימה בהצלחה רבה יותר.


כי מגוון כלי האימון עצום וגדל כל העת, ומאמן, חרוץ ושקדן ככל שיהיה, יתקשה כנראה למצוא את כל הכלים הנחוצים והמתאימים לו.
כי כאשר מדובר במאמן צעיר ובראשית דרכו, חסרים לו המיומנות וההבחנה לדעת איזה כלי ייטיב עמו ומתי.
כי לא קיים עדיין ספר-"ארגז כלים"- שבו נאספו תחת קורת גג אחת עשרות רבות של כלים ממגוון נרחב של תחומי אימון.
כי רבים מעמיתינו למקצוע ומאות מתלמידינו - הצהירו בפנינו שהם משתוקקים לספר שכזה.
   

לרכישת "עוזר המאמן" בפורמט דיגיטלי הכולל אפשרות להדפסת הכלים במדפסת הביתית ולעיון בכלים לדוגמה – לחץ כאן

 

לרכישת "עוזר המאמן" בפורמט דפוס בגודל A4 לשימוש נוח בתהליכי אימון – לחץ כאן ושלח בקשתך
(הדפסת הספר בעותק אישי בתוספת של 120 ש"ח) 

 


    

אנחנו אימנו יחדיו, הענקנו סופרוויז'ן למכביר וקיימנו סדנאות משותפות לליווי מאמנים, והחיכוך שלנו במשך השנים עם מאות רבות של מאמנים חיזק בנו את ההבנה לצרכים שלהם והעצים בנו את הנחישות להעניק להם כלי שהוא למעשה מאגר של כלי אימון אשר יעשיר את הפרקטיקה שלהם ויסייע להם להפוך למאמנים משובחים ואפקטיביים יותר. אנחנו מקווים כי עוזר המאמן יהפוך בדומה למתחולל בתחומים אחרים, למעין מורה דרך אימוני ויצוק תשתית ובסיס לדיאלוג מקצועי מתמשך בין מאמנים לבין עצמם.

   

אז מה יש בספר?

בספר יוצגו כלים לאימון אישי וכלים ייחודיים לתחומי אימון מיוחדים. לגבי כל כלי אימוני יוגדר: מדוע נבחר הכלי, למה הוא משמש, כיצד עושים בו שימוש ומתי וטיפים מיוחדים המתייחסים לכלי ולשימושיו.

 

חלקו העיקרי של הספר ושלדו המרכזי מתייחסים לאימון אישי-כללי ובהגדרתו בספר העוזר האישי, שהוא התשתית והבסיס בראייתנו לכל תחומי האימון. חלק לא מבוטל מן הכלים שיוצגו בחלק זה שימושיים ומתאימים גם לתחומי האימון האחרים. שאר חלקי הספר יוקדשו לארבעה תחומי אימון שאנחנו אפיינו כמרכזיים ובעקבותיהם, ספרים מומלצים לאימון. אין בכך משום זלזול בתחומים שלא נכללו בספר אך קוצר היריעה והצורך להתמקד, ייתרו בהכרח תחומים שמאמנים אחרים עשויים לראותם כחשובים. תחומי האימון המופיעים בספר:

 

  • עוזר המנהל: כלים לאימון ניהולי, עסקי, ולקריירה
  • עזר כנגדו: כלים לאימון לזוגיות ולמציאת זוגיות
  • עוזר מאושר: כלים לאימון לאושר
  • העוזר שלך: כלים מתודולוגיים ושיווקיים לקידום עצמי של המאמן.
  • ספרות עזר: ספרים מומלצים לאימון ולחיים