קורסים והשתלמויות

קורס סופרוויז'ן בקבוצה (וסופרוויז'ן ליחידים)

 

סופרוויז'ן באימון הוא תהליך שבאמצעותו מאמן בסיוע של סופרווייזר רוכש תובנות מעמיקות יותר לגבי המתאמנים שלו, לגבי עצמו ויכולותיו המקצועיות ועל ידי כך משנה ומקדם את עיסוקו כמאמן.

 

כל ההתאחדויות המובילות לאימון באירופה ובארה"ב רואות בסופרוויז'ן תדיר צורך מקצועי ורובן מגדירות את הסופרוויז'ן כמחייב במסגרת הקוד האתי והמקצועי שלהן. גם בארץ, גוברת המודעות אף בקרב מאמנים וותיקים ומנוסים לתועלות הרבות שיש מסופרוויז'ן.

 

מאמנים המעוניינים להתקדם מקצועית, להרחיב את הידע והיכולות, להוסיף לארגז שלהם כלים נוספים וליהנות מידע וטכניקות אימון משוכללות המבוססות על ניסיון וותק של עמיתים, מוזמנים להצטרף לקורס.

  

לפרטים המלאים
 

סדנת סגנונות תקשורת - חובה לכל מאמן!!!

 

כולנו מדברים באותה השפה! האמנם?


מסתבר שכל בני האדם בעולם (ולא משנה לאיזה לאום או מדינה הם שייכים) חולקים ביניהם ארבע שפות בלבד. שפות המהוות את המבנה האישיותי שלהם והמשפיעות באופן ישיר על התנהלותם, דרך חשיבתם, אופן הביטוי שלהם ואת התייחסותם לאחרים ולסיטואציות בחיים.


כמאמנים, חובה עלינו להכיר את כל ארבעת השפות על מנת שנוכל בעת התהליך האימוני להתאים את שפתנו לשפת המתאמן, להעניק לו תרגילים התואמים את החוזקות היחסיות שלו ולבנות עמו תכנית עבודה נכונה שיוכל לעמוד בה.


הכרות עם עולם סגנונות התקשורת מאפשר למאמן לאמץ לעצמו מיומנות חדשה ויקרה מפז. שימוש נכון בה משנה באופן ניכר תוצאות של כל אימון ולא משנה מהי מטרתו והכלי עצמו משמש ככלי אימוני מרכזי הגורם למתאמנים ל WOW גדול!

 

לפרטים המלאים

 

 

סדנת קלפים וחיות אחרות

 

איכותו של תהליך אימוני היא ביכולתו של המאמן לשלוף בכל מפגש את הכלים הנכונים ולעשות בהם שימוש יעיל ומדויק להשגת המטרות הנדרשות.

 

רוב הכלים האימוניים הנרכשים במסגרות הלימוד הפורמאליות הינם כלים רציונאליים המושתתים על שאלות ותשובות המנוסחות ומובאות במודלים סגורים ומובנים.

 

כלים אסוציאטיביים לעומת זאת לוקחים את התהליך למחוזות קסומים המחברים את המתאמן מידית לרגש שלו, מאפשרים לו "לעוף" ולרוב אף מעלים חיוך גדול והנאה.

 

מאמן השולט בכלים אסוציאטיביים מגוונים יכול להגיע לתוצאות טובות יותר, מהירות יותר ומשביעות רצון... הנאה מובטחת לשני הצדדים.

 

כלים אסוציאטיביים מומלצים מאוד לשימוש בתהליכים אימוניים, בגלל הסיבות הבאות:

  • המאמן מוליך את המתאמן באופן עקיף לתשובות אותן הוא מחפש.
  • המתאמן איננו חושש/פוחד לשתף פעולה באופן מלא, כי אין הוא יודע למעשה מה מסתתר מאחורי הכלי.
  • המאמן והמתאמן נהנים מעולם של משחק המכניס לקואצ'יה רגעים של קלילות והנאה.

 

לפרטים המלאים

סדנת תחומי תוצאה כמנווטים להצלחות

 

מכירים את הביטוי "לעבוד על פריילוף"?, או "לדווש על ריק"? כולנו חווינו את התחושה הזו שאנחנו עושים ועושים ולא מתקדמים לאן שאנחנו רוצים. זו תופעה נפוצה וחמורה בניהול עסקים ומוסדות וגם בניהול חיים אישיים.

 

ניתן לאפיין כל אחד מאתנו על ידי מספר תחומי תוצאה מרכזיים או בלעז Key Result Areas, שהם תחומי הפעילות העיקריים שלו. בחלק מן התחומים הוא יצטיין יותר ובאחרים פחות. בחלקם תהיה לו בולטות בתחומי חיים מסוימים ובאחרים פחות.

 

בהתאם למה שאנחנו רוצים להשיג עבור עצמנו, בהתאמה לחזון ולייעוד שלנו - הרי שמיקוד הפעילות שלנו בתחומי התוצאה הנדרשים, מתוך כלל תחומי הפעילות - עשויים להפוך סטגנציה או סתם עשייה לפעילות להצלחה ולתוצאות.

 

לפרטים המלאים
 

השתלמות - שיווק המאמן והקואצ'יה

 

איזה מאמן אינו רוצה להיות איכותי ומקצועי יותר? איזה מאמן אינו שואף להצליח יותר? איזה מאמן אינו חולם על שיחות נכנסות של מתאמנים פוטנציאלים אשר שמעו עליו ורוצים לבוא ולהתאמן אצלו?

 

איכות והצלחה הם שני התנאים אשר מאפשרים למאמן להגדיר עצמו כמאמן.

 

הצלחה שיווקית ללא איכות מקצועית נוגדת את עקרונות האימון ואת ההבטחה לסייע ולייצר תוצאות משמעותיות בחיי המתאמנים.

 

איכות מקצועית בהיעדרה של הצלחה שיווקית מותירה בבית מאמנים איכותיים אשר נוטשים את העיסוק והולכים לחפש עתידם במקומות אחרים.
כל מאמן הרוצה לפרוץ קדימה ולהצליח, חייב לראות את עצמו כעסק קטן, להשקיע בידע ורכישת כלים לשיווק עצמו והקואצ'יה שלו.

 

לפרטים המלאים

השתלמות - למנף את הקשיים שלכם להצלחות

 

יש חיים ללא קשיים? כולנו חווים בעבודה, במשפחה, בזוגיות, החברה ואפילו בפעילויות הפנאי שלנו - קשיים.

 

יש אפילו שיטענו שחיים נטולי קשיים הם משעממים. בכל מקרה ישנם קשיים וישנם קשיים. חלקם מיותרים ורצוי להימנע מהם. אחרים מחייבים התמודדות או ניהול מושכל.

 

הקשיים "המעניינים" ביותר הם אלה אשר מייצרים אצלנו אנרגיות, מעוררים פוטנציאל ומגבירים התקדמות. החוכמה היא לזהות את הקושי, להגדיר את עוצמתו, לאפיין את חשיבותו עבורנו ולבחון כיצד הדרך הטובה ביותר להפיק ממנו את המרב ולהפוך אותו למנוף להתקדמות אישית.

 

לפרטים המלאים

סדנת אומנות ההקשבה הטהורה

 

הקשבה היא מיומנות הדגל של מאמנים. בלעדיה אימון לא יכול להתקיים.

 

כמות הפרטים המצטברים בתהליך, היכולות להיות ממוקדים בדברי המתאמנים, במהות ההוויה שלהם ובמתרחש אצלם פנימה, מחייבים מיומנות גבוהה מאוד בהקשבה.

 

עם הקשבה לא נולדים. היא מיומנות הנרכשת בעבודה ממוקדת ובתרגול אינסופי.

מאמנים המעוניינים לפתח את יכולות ההקשבה שלהם ולהפוך אותה לאומנות, יוכלו ליהנות מיום השתלמות הממוקד אך ורק בנושא זה.

 

לפרטים המלאים

סדנת חשיבה חיובית באימון

 

מאמנים רבים נתקלים בקושי ממשי בתהליכים עם מתאמנים שחשיבתם מבוססת על "מחשבות שליליות אוטומטיות". חשיבה שלילית מאופיינת ב:

  1. הפניית אצבע מאשימה כלפי חוץ – דבר שאינו מאפשר קבלת אחריות אישית ופעולה מעשית לשיפור המצב ותיקונו.
  2. אנרגיה נמוכה והתנהלות שפופה – המובילה לתנועה איטית קדימה אם בכלל וחוסר מוטיבציה לעשות שינויים נדרשים.

 

על מנת להצליח ולהתקדם בקצב משביע רצון עם המתאמנים, להגיע לתוצאות טובות ומוערכות על ידם, יש צורך בשיתוף פעולה, תשוקה, מוטיבציה וקבלת אחריות אישית על הדרך ועל הפעולות שיש לעשות על מנת להגיע למטרות המסומנות.

 

חשיבה שלילית אוטומטית איננה 'גזירה משמיים', ניתן לשנותה ולהפיח רוח חיים חדשה בהוויית חייו של המתאמן ובכך להצליח ולהוביל אותו באופן מיטבי להשגת היעדים והמטרות של התהליך האימוני.

 

לפרטים המלאים